Ergan Dağı Kayak Tesisleri' nde Kış Tatbikatı Gerçekleştirildi

        Ergan Kayak Tesislerinde 14/02/2014 tarihinde telesiyejde mahsur kalan vatandaşları kurtarma tatbikatı; İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 112 Acil Servis, UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri), Jandarma ekipleri tarafından başarıyla icra edilmiştir.
        İlimizde, Valiliğimiz ( İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) arama kurtarma   personelince telesiyejden kurtarma operasyonu ilk kez gerçekleştirilmiştir. Toplam 25 personel tarafından icra edilen tatbikatta 25 kişinin gondollarda mahsur  kaldığı kabul edilmiş, bu senaryo çerçevesinde gerçekleştirilmiştir.  Tatbikatta AFAD’ın dijital haberleşme telsiz sistemi ilk kez denenmiştir.
        Arama kurtarma ekiplerince  gondollarda mahsur kalan vatandaşlar güvenli bir şekilde yere indirilerek UMKE ve 112 Acil Servis ekiplerince müdahaleleri yapılmıştır.  
        Bu Tatbikatla; Dijital telsiz haberleşme sistemi, Psikolojik ilkyardım,  kurtarma ve tıbbi ilk yardım başarıyla gerçekleşmiştir.

        Sonuç olarak; İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 112 Acil Servis, UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) ve  Jandarma ekipleri arasındaki koordinasyon ve işbirliği  geliştirilmiş  ve tatbikat başarıyla sonuçlandırılmıştır.

        >> Fotoğraf Galerisine ulaşmak için lütfen bu yazının üzerine tıklayınız. <<

      

 

 

 

            

 

        

ERZINCAN

Tüm Hakkı Saklıdır.