MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE TEMEL İLKYARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ

        Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Eğitim Birimi personeli tarafından, Müdürlüğümüz personeli ile Zirve Kağıt ve Karton A.Ş. personeline Sertifikalı Temel İlkyardım Eğitimi verilmiştir.

        16-17.04.2014 tarihlerinde Müdürlüğümüz Eğitim Salonunda, İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Eğitim Birimi Personellerinden bir Hemşire ve bir Paramedik tarafından verilen, Temel İlkyardım Eğitiminde; genel ilkyardım bilgileri, olay yeri değerlendirme, temel yaşam desteği, boğulmalarda, kanamalarda, yaralanmalarda, bilinç bozukluklarında, zehirlenmelerde, hayvan ısırmalarında, kırık-çıkık ve burkulmalarda, göz-kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında, donma ve sıcak çarpmasında ilk yardım ile hasta/yaralı taşıma teknikleri konuları hem teorik hem de cansız mankenler üzerinde uygulamalı olarak işlenmiştir.

        Zirve Kağıt ve Karton A.Ş.’ den 5 personelin, Müdürlüğümüzden ise geçtiğimiz günlerde de eğitim alan personel ile birlikte toplam 40 personelin katıldığı eğitimlerin sonunda yazılı ve uygulamalı sınav yapılmış olup, sınav sonunda 85 puan ve üstü alarak başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecektir.

ERZINCAN

Erzincan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü @2014                                                                                          Ana Sayfa  |  Kurumsal  |  Mevzuat  |  Depremler  Bilgi Edinme  |  İletişim

Tüm Hakkı Saklıdır.